Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Warmii i Mazur nie dbają o zdrowie. To u nas najwięcej osób umiera na choroby płuc

W Światowym Dniu Zapalenia Płuc lekarze alarmują, by badać płuca i leczyć nawet niewinne infekcje, bo mogą doprowadzić do poważnych chorób i śmiertelnie groźnych powikłań.

Warmia i Mazury słyną jako „zielone płuca Polski”, ale to tu jest największa umieralność na choroby płuc.

Jest wietrznie, wilgotno i chłodno, ale nie mroźno. To czas, w którym infekcji nie brakuje. Niektóre z nich, zwłaszcza nieleczone zmieniają się w ciężkie choroby. Lekarze radzą, by przy przeziębieniach zadbać o spokojnie wykurowanie się w domu, ale jeśli gorączka powyżej 38 stopni utrzymuje się przez 3 dni to czas na wizytę u lekarza, bo może się rozwijać poważna choroba.

Ważne, by od razu reagować na osłabienie organizmu. Skutecznie pomogą także naturalne metody. Zielarze polecają m.in. herbaty z kwiatu lipy lub owoców bzu, które rozgrzewają, ale też oczyszczają z toksyn, co pomaga zwalczać infekcje. Lekarze przypominają, że choroby dróg oddechowych mogą wywołać poważne powikłania jak ropień, który potrafi całkowicie zniszczyć płuca.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Autor: A.Skrago
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, płuca, choboba
Głodówka sposobem na zachowanie młodości

Czy głodówka stanie się kolejnym dietetycznym trendem, równie popularnym, co diety sokowe? Sądząc po gwiazdach, które decydują się na takie kuracje, a należą do nich m.in....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV