Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Warmii i Mazur podzielili się „darem życia”

Olsztyn świętuje Światowy Dzień Krwiodawstwa. Fot. Łukasz Węglewski

Prawie 300 chętnych podzieliło się „darem życia”, czyli krwią z potrzebującymi – a to za sprawą Światowego Dnia Krwiodawstwa i atrakcji przygotowanych z tej okazji przez Olsztyńską Szkołę Wyższą.

– Nie pamiętam, kiedy ostatni raz mieliśmy tylu dawców. Kolejka ciągnęła się przez cały korytarz. Zaczynała się w miejscu, gdzie wykonywane są badania hematologiczne, a kończyła przy boksie punktu poboru krwi. Taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko – podkreślała dyrektorka Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Grażyna Kula.

Posłuchaj relacji Agnieszki Podbielskiej

Atrakcje przygotowały studentki Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Wykonywały darmowy makijaż i badania pomiaru masy ciała i stanu skóry.

Wśród dawców krwi znalazł się także Damian Bulejak z Urzędu Celnego w Olsztynie, który wraz z innymi funkcjonariuszami od lat dzieli się tym darem życia. Według niego potrzebne są akcje promujące dobre rzeczy. Do nich należą m. in. obchody Światowego Dnia Krwiodawstwa. Dawcy, którzy systematycznie oddają krew przekonują, że nie ma się czego bać, bo samo pobieranie nie boli.

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa „dar życia” można było przekazać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, w oddziałach terenowych placówki w Bartoszycach, Działdowie, Elblągu, Giżycku, Iławie, Nidzicy i Pasłęku oraz w mobilnym punkcie poboru krwi.

 

(apodb/kpias)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Warmia i Mazury, krew, światowy dzień krwiodawstwa
Grand Slam wystartował

Najlepsi siatkarze plażowi z całego świata przyjechali do Olsztyna. W stolicy Warmii i Mazur rozpoczął się turniej cyklu Grand Slam. Dziś (14 czerwca) odbędą się kwalifikacje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV