Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
IMIENINY: Gerwazego, Protazego, Sylwii
EUR: 4.2887 CHF: 3.713
USD: 3.7003 GBP: 4.9003
Logowanie
 

Mieszkańcy zdekomunizowanych ulic muszą pamiętać o załatwieniu formalności

Elbląg, zgodnie z ustawą dekomunizacyjną, już zmienił nazwy ulic wskazanych przez IPN. Wątpliwości budziły tylko cztery.

Patronów zmieniły  ulice Armii Ludowej na Generała Andersa, Rodziny Nalazków na Józefa Wybickiego, Diaczenki na Starowiejską oraz Kruczkowskiego na Herberta.

Pozostałe pamiątki po PRL-u zostały usunięte przez pierwszy samorząd miasta zaraz po wolnych wyborach. Co ważne, zmiany nie mają wpływu na ważność dokumentów osób zamieszkujących przy tych ulicach. Nie dotyczy to jednak przedsiębiorców czy firm działających pod nowymi już adresami.

– Nie trzeba zmieniać dowodów osobistych, paszportów czy praw jazdy, będą ważne aż do upływu terminu ważności – informuje Joanna Urbaniak z elbląskiego ratusza.

O zmianie nazwy ulicy trzeba będzie powiadomić skarbówkę, ZUS, banki czy firmy ubezpieczeniowe. Większe problemy będą mieli przedsiębiorcy. Oni we własnym zakresie muszą wymienić pieczątki czy reklamy.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

 

Autor: MStankiewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ulica, ulice
Kierowcy zamiast jeździć po Olsztynie coraz częściej stoją w korkach

Kierowcy narzekają, że po Olsztynie jeździ się coraz gorzej. Utrudnienia spowodowane licznymi remontami stały się codziennością. Po tygodniu od rozpoczęcia remontu Partyzantów - jednej z ważniejszych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV