Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkaniec Iławy usłyszał wyrok za narażenie życia niemowlaka

Fot. fotolia

Na 3 lata więzienia Sąd Okręgowy w Elblągu skazał 28-letniego mieszkańca Iławy.

Mężczyzna był oskarżony o to, że w grudniu ubiegłego roku poważnie zranił swojego 7-miesięcznego synka. Podczas awantury rzucił w swoją partnerkę ciężkim kubkiem, który trafił w głowę niemowlę, które kobieta trzymała na rękach. Prokurator zarzucił ojcu narażenia życia dziecka.

To był ciężki, półkilogramowy ceramiczny kubek. Obrażenia były tak poważne, że dziecko trafiło do szpitala ze złamaniem łuski kości skroniowej

– wyjaśnia Iwona Piotrowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu.
Kara za taki czyn jest surowa-zaczyna się od 3 lat więzienia. I taką sąd wymierzył.

28-latek początkowo nie przyznał się do winy. Twierdził, że potrącił kubek przypadkowo. Ekspertyza biegłych wskazała jednak, że był on rzucony ze znaczną siłą.

Prokuratura Okręgowa bada jeszcze jeden tragiczny przypadek, w którym ofiarą jest małe dziecko. Zajmuje się nim oddział w Morągu, który sprawdza jak doszło do wypadku, w którym 2,5-letnie dziecko wpadło do zbiornika z gnojowicą. Maluch przeżył, ale jest w ciężkim stanie na oddziale intensywnej terapii szpitala w Olsztynie.

 

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Elbląg, Iława, dziecko, wyrok, niemowle
Siedem ton darów. Elbląski Bank Żywności podsumował wielkanocną zbiórkę

Wszystkie produkty spożywcze zostały zebrane przez wolontariuszy w przedświąteczny weekend. To dary elblążan, a także mieszkańców Suchacza, Tolkmicka i Starego Pola. Przez cały tydzień organizacje ,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV