Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkaniec Sorkwit groził bronią pracownicom socjalnym


Mrągowscy dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego 45-latka, który podczas interwencji groził pistoletem pracownicom z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sorkwitach.

Chwile grozy przeżyły 7 lutego pracownice z sorkwickiego GOPSu. W środę około godziny 15.00  otrzymały informację, że starsza mieszkanka gminy ubrana nieodpowiednio do pory roku idzie pieszo krajową szesnastką. Postanowiły to sprawdzić. Dojeżdżając na miejsce nie zauważyły starszej pani. W krótkim czasie udało im się ustalić miejsce zamieszkania kobiety. Gdy zapukały do drzwi, stanął w nich mężczyzna z pistoletem w dłoni, grożąc pracownicom pozbawieniem życia. Przestraszone urzędniczki oddaliły się z posesji.

O całym zdarzeniu natychmiast poinformowały mrągowską policję. Mężczyzna, który z miejsca zdarzenia próbował odjechać na rowerze, został zatrzymany przez mrągowskich dzielnicowych. Podczas interwencji policjanci weszli do jego mieszkania, gdzie na łóżku znaleźli pozostawiony pistolet.

Mężczyzna został przewieziony na komendę, gdzie po przebadaniu alkomatem okazało się, że był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwieje zostaną przeprowadzone dalsze czynności. Za kierowanie gróźb według kodeksu karnego grozi mu do trzech lat więzienia.

Źródło: KPP Mrągowo
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Minister Jurgiel zapowiada likwidację nielegalnej hodowli trzody chlewnej. Wiosną ruszą kontrole gospodarstw

Koniec z nielegalną hodowlą trzody chlewnej. Ministerstwo rolnictwa będzie sprawdzało, czy gospodarstwa przestrzegają zasad bioasekuracji. Gość Porannych Pytań, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel wyjaśnia, że wiosną ruszą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV