Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mija sto lat od zakończenia bitwy pod Tannenbergiem

Bitwa pod Tannenbergiem. Fot. Andrzej Pawlik

Uczestniczyło w niej ponad pół miliona żołnierzy, wojska rosyjskie przypłaciły tygodniowe starcie klęską. Mija sto lat od zakończenia największej bitwy początkowej fazy pierwszej wojny światowej na Wschodzie- nazywanej bitwą pod Tannenbergiem.

Rozgrywała się ona na terenie pomiędzy Olsztynkiem, Nidzicą i Szczytnem oraz w Lasach Napiwodzkich. Niemcy stracili w walkach około 10 tysięcy żołnierzy. Straty rosyjskie wyniosły 30 tysięcy zabitych i zaginionych, 95 tysięcy trafiło do niewoli. Ucierpiało też kilka mazurskich miast.

Setna rocznica Bitwy pod Tannenbergiem będzie tematem sobotniej konferencji naukowej w Olsztynku, zorganizowanej przez Związek Stowarzyszeń Niemieckich Warmii i Mazur oraz Towarzystwo Miłośników Olsztynka. Konferencja rozpocznie się o 10.00 w Salonie Wystawowym przy olsztyneckim Rynku. (msoch/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bitwa, wojna
Selim Chazbijewicz: Wojna w Europie rzeczywiście się zaczęła

" Wojna w Europie rzeczywiście się zaczęła "- tak komentuje sytuację na Ukrainie i ostatnie alarmujące wypowiedzi ukraińskich władz Selim Chazbijewicz z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV