Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mijają 3 lata od wprowadzenia świadczenia 500 plus. „Od tego roku każda rodzina posiadająca dziecko może skorzystać z tego programu”

Fot. K. Grabowska

Mijają trzy lata od wprowadzenia rządowego świadczenia wychowawczego 500 plus. W warmińsko-mazurskiem do dzieci trafiło ponad 2,5 miliarda złotych.

Statystyki pokazują, że rocznie z tej formy wsparcia korzysta ponad 100 tysięcy rodzin, a w nich ponad 160 tysięcy dzieci. O planach finansowych na obecny rok mówi wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki:

W tym roku mamy przyznaną kwotę 823 milionów złotych. Do tej pory przekazaliśmy środki w wysokości blisko 268 milionów złotych.

00:00 / 00:00

Od lipca bieżącego roku, decyzją rządu, świadczenia będzie wypłacane na każde dziecko, bez względu na dochód rodziny. Dotychczas wiele rodzin dostawało wsparcie jedynie na drugie i każde kolejne dziecko. Teraz to się zmieni – mówi dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie Marcin Jastrzębski:

Wszystkie rodziny posiadające dziecko będą uprawnione do korzystania z tego programu.

00:00 / 00:00

Wnioski o świadczenie można składać tak jak dotychczas w miejskich i gminnych ośrodkach pomocy społecznej. Urzędnicy zachęcają też do składania dokumentów przez internet, co jak przekonują – znacznie ułatwia i przyśpiesza wypłatę świadczenia.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dziecko, rodzina, Artur Chojecki, 500 plus, Marcin Jastrzębski, świadczenie
Historyczne wydarzenie w elbląskiej katedrze św. Mikołaja. Ksiądz Wojciech Skibicki został nowym biskupem pomocniczym

W katedrze św. Mikołaja w Elblągu świecenia biskupie przyjął ksiądz dr Wojciech Skibicki. Była to druga taka uroczystość w dziejach miasta Elbląga. Pierwsze święcenia biskupie w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV