Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mikołaj Podczarski: Zbieram dary dla walczącej Awdijewki

Mikołaj Podczarski

Awdijewce na Ukrainie grozi katastrofa humanitarna. Mikołaj Podczarski – gość Bliższych spotkań – apelował na naszej antenie o dary rzeczowe na rzecz ludności ogarniętej wojną. Ofiarami walk na wschodzie Ukrainy są także cywile. Dziś w nocy zginął tam 16-letni chłopiec.

Potrzebne są medykamenty, środki opatrunkowe, opaski ratujące życie rannym, którzy w wyniku ostrzału artyleryjskiego stracili kończyny. Potrzebna jest też ciepła odzież, gdyż w Awdijewce temperatura wynosi obecnie -30 stopni – apelował na antenie Polskiego Radia Olsztyn Mikołaj Podczarski.

Wśród niezbędnych rzeczy potrzebne są także m.in.: opaski zaciskowe na krwotoki, ciepłe skarpety, koszulki, termobielizna, medykamenty (strzykawki, wenflony, systemy do kroplówek), rękawiczki, czekolady, herbata, garnki, używane laptopy, jedzenie o długim terminie przydatności (konserwy etc.) i inne rzeczy potrzebne żołnierzom, jak np. agregaty prądotwórcze.

Organizator akcji podkreślił, że nie przyjmują pieniędzy od mieszkańców Ukrainy. Z Mikołajem Podczarskim można się skontaktować poprzez profil na Facebooku „Warmiaimazurydlaukrainy” oraz mailowo pod adresem mikolaj.podczarski@gmail.com.

Żołnierz na linii frontu, zdjęcie z profilu na Facebooku Warmiaimazurydlaukrainy

Kijów. Pierwsza pomoc trafiła do uchodźców w środę 15 lutego, do kobiet z dziećmi, które musiały uciekać do Kijowa z terenów objętych działaniami wojennymi. Teraz mieszkają w barakach, w których wcześniej mieszkali funkcjonariusze Berkutu. Jutro jedziemy na front i strefy przyfrontowe z pomocą dla potrzebujących – napisał Mikołaj Podczarski na swoim fb 15 lutego.

Dary trafiły do Kijowa, zdjęcie z fb Mikołaja Podczarskiego

Jarosława Chrunik z redakcji ukraińskiej Polskiego Radia Olsztyn w Kijowie, zdjęcie z fb Mikołaja Podczarskiego

Dary dotarły do Kijowa, zdjęcie z fb Mikołaja Podczarskiego

Poniżej zdjęcia z wcześniejszej dostawy darów.

Nasz gość poprzednią pomoc rzeczową adresował do dzieci, które straciły najwięcej, bo swoich ojców. Kilkadziesiąt osób wysłało tym dzieciom paczki świąteczne. Wiem, że sprawiliśmy im ogromną radość. Dla nich to było ważne, że ktoś o nich pomyślał – podzielił się ze słuchaczami Mikołaj Podczarski.

Po każdej ze swoich akcji pomocowych Pan Mikołaj zamieszcza w Internecie dokładne relacje zdjęciowe, pokazując do kogo trafiła pomoc. Tak będzie i tym razem, gdy w przyszłym tygodniu wyruszy do strefy przyfrontowej z darami z Warmii i Mazur.

Posłuchaj rozmowy Izabeli Malewskiej z Mikołajem Podczarskim

00:00 / 00:00

Zdjęcie z profilu na Facebooku Warmiaimazurydlaukrainy

Zdjęcie z profilu na Facebooku Warmiaimazurydlaukrainy

Zdjęcie z profilu na Facebooku Warmiaimazurydlaukrainy

Zdjęcie z profilu na Facebooku Warmiaimazurydlaukrainy

(as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, wojna, Ukraina, Awdijewka
Olsztyńscy seniorzy mają swój informator

Starsze osoby mogą znaleźć ważne dla nich informacje w Informator ze Olsztyńskiego Seniora. Został on stworzony przez Radę Olsztyńskich Seniorów i ma pomagać w codziennym życiu....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV