Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mikołajki budują tanie mieszkania dla młodych

Mikołajki są jedynym samorządem w regionie, który próbuje zatrzymać młodych ludzi

W gminie Mikołajki powstaną kolejne mieszkania dla osób, których nie stać na zaciągnięcie kredytu w banku.

Jak informują samorządowcy, zainteresowanie jest tak duże, że najprawdopodobniej powstaną dwa bloki. W Mikołajkach – poza sezonem letnim – wiele osób jest bezrobotnych, albo zarabia zbyt mało, żeby móc wziąć kredyt w banku nawet na zakup mieszkania z drugiej ręki.

Już w ubiegłym roku, chcąc zatrzymać młodych ludzi, gmina Mikołajki wybudowała na swojej działce blok z 22 mieszkaniami. Miesięczne opłaty, które zawierają ratę kredytu i czynsz wahają się od 500 do 1000 złotych. Po spłaceniu rat za budowę bloku, mieszkania staną się własnością tych, którzy spłacali kredyt.

Budowę bloku prowadził Zakład Usług Komunalnych w Mikołajkach. Działka, na której stanął pierwszy blok jest na tyle duża, że spokojnie mogą zostać tam zbudowane kolejne dwa bloki. Mikołajki są jedynym samorządem na Warmii i Mazurach, który w ten sposób próbuje zatrzymać na swoim terenie młodych ludzi. (pap/lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, kredyt, młodzi, mieszkania, mikołajki
Jak dokończyć budowę Term Warmińskich?

Do końca roku starostwo powiatowe w Lidzbarku Warmińskim zdecyduje o sposobie zakończenia budowy Term Warmińskich. Po raz kolejny startujące w przetargu firmy zażądały za prace więcej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV