Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miliardy na walkę z koronawirusem. Poprawia się sytuacja szpitali na Warmii i Mazurach

Szpital Wojewódzki w Olsztynie
fot. Przemysław Getka

Coraz lepsza sytuacja szpitali w regionie. Pieniądze na walkę z koronawirusem płyną do placówek medycznych zarówno z budżetu państwa jak i samorządów.

I tak na przykład w powiecie działdowskim wszystkie samorządy złożyły się na swój szpital. Starosta działdowski Paweł Cieśliński przyznaje, że powiat przeznaczył ze swojego budżetu 100 tysięcy złotych, a samorządy gminne wyasygnowały po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Swoje cegiełki dokładają firmy i instytucje, a także zwykli obywatele.

Szpitale mogą liczyć przede wszystkim na regularne dostawy z Agencji Rezerw Materiałowych. Krzysztof Guzek – rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego przyznaje, że Urząd Wojewódzki przekazał już kilka transportów. W tym tygodniu planowany jest kolejny, a we wtorek środki ochrony osobistej otrzymał szpital psychiatryczny w Olsztynie.

Rząd przeznaczył dodatkowe 7,5 mld złotych na pomoc szpitalom w Polsce, warmińsko-mazurski odział NFZ przeznaczył 44 mln złotych, a samorząd województwa dołożył prawie 30 mln złotych na doposażenie szpitali. Swoje placówki medyczne wspomagają też samorządy powiatowe i gminne.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, szpitale, Krzysztof Guzek, koronawirus
Piotr Müller: W środę premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić datę i zakres kolejnego etapu znoszenia restrykcji

Obecnie ustalane są ostatnie szczegóły dotyczące zasad sanitarnych związanych ze znoszeniem restrykcji w II etapie; w środę premier Mateusz Morawiecki przedstawi datę oraz zakres kolejnego etapu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV