Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mimo obowiązującego stanu epidemii, w Białej Piskiej odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miasta

W Białej Piskiej odbyły się wybory uzupełniające do tamtejszej Rady Miasta. Rozpisano je po tym, jak mandatu zrzekł się Paweł Łoniewski. O jego miejsce w radzie ubiegało się trzech kandydatów. 

Mieszkańcy największego poparcia udzielili Ilonie Alicji Nowak, która startowała z własnego komitetu wyborczego i teraz obejmie stanowisko radnej. Uprawnionych do głosowania było 880 osób.

W wyborach udział wzięło 182 wyborców, czyli nieco ponad 20 procent uprawnionych do głosowania

– poinformował Piotr Sarnacki, dyrektor olsztyńskiej delegatury krajowego biura wyborczego.

00:00 / 00:00

Z powodu epidemii koronawirusa, w lokalu wyborczym w Białej Piskiej wprowadzono wszelkie dostępne środki bezpieczeństwa. Członkowie komisji mieli maseczki i jednorazowe rękawiczki. Takie rękawiczki i płyny dezynfekcyjne były przygotowane także dla wyborców. Do lokalu wpuszczano maksymalnie trzech wyborców, czyli tylu ile było przygotowanych kabin do głosowania. Wyborcy musieli też zachowywać bezpieczne odległości między sobą i członkami komisji. Wybory odbyły się bez większych zakłóceń.

Przypomnijmy, że z powodu pandemii, w Ostródzie odwołano zaplanowane na przyszłą niedzielę (29 marca) referendum. Mieszkańcy mieli zdecydować o odwołaniu, bądź pozostawieniu na stanowisku burmistrza Zbigniewa Michalaka. Nie znamy jeszcze nowego terminu głosowania.

Z kolei na 26 kwietnia, w Pieniężnie jest zaplanowane referendum w sprawie odwołania burmistrza miasta. Na razie nie ma informacji o ewentualnym przesunięciu głosowania.

Autor: K. Grabowska/W. Chromy
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, wybory, Paweł Łoniewski
W Białej Piskiej trwają wybory uzupełniające. „Głosowanie trwa, chociaż są specjalne procedury bezpieczeństwa”

W cieniu pandemii koronawirusa w Białej Piskiej trwają wybory uzupełniające do tamtejszej rady miasta. Mandatu zrzekł się dotychczasowy rany Paweł Łoniewski. O jego miejsce ubiega się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV