Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Mimo ograniczeń związanych z epidemią w wielu miejscowościach odbyły się nadzwyczajne sesje

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Sesja Sejmiku Województwa. Fot. Przemysław Getka

Nawet w czasie epidemii życie toczy się dalej. Wiele spraw dotyczących samorządów musi być rozstrzyganych, nawet wtedy kiedy w kraju obowiązują surowe restrykcje sanitarne.

W miniony weekend odbyły się wybory uzupełniające w wielu miejscach w Polsce. Przeprowadzono też sesje rad miast czy gmin, ale tylko w sprawie uchwał wyjątkowo istotnych dla mieszkańców. To były sesje wyjątkowe, tylko z udziałem władz samorządowych i radnych, nie zawsze w komplecie. Wszystko z także wyjątkowymi restrykcjami sanitarnymi.

Przewodniczący i radni musieli się przygotować do pracy w takich warunkach – tłumaczy burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, gdzie radni musieli zagłosować w sprawie planu zagospodarowania. Pilnie czeka na to inwestor, który zbuduje firmę i da nowe miejsca pracy.

Natomiast w podelbląskim Milejewie wójt zwołał sesję, ponieważ trzeba było, też zgodnie z terminami, przekazać pieniądze na remont zabytkowego kościoła i przyjąć gminny program opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

Przypomnijmy, na taką sesję rady miasta w nadzwyczajnych warunkach w czasie epidemii nie zdecydowały się władze Elbląga. 19 marca radni mieli debatować o bezpieczeństwie cieplnym miasta. Przewodniczący rady miejskiej jednak sesję odwołał.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, Rada Miasta, burmistrz, głosowanie, wójt, Sesje rady samorządów
Samorząd województwa zabezpieczył 5 mln dla placówek medycznych. Politycy apelują o wsparcie tzw. Tarczy antykryzysowej

W związku z epidemią koronawirusa Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego uchwalił zmiany w tegorocznym budżecie regionu. Pozwolą one na wprowadzenie do budżetu dotacji dla wojewódzkich placówek medycznych na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV