Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mimo wsparcia klubom sportowym brakuje pieniędzy

Fot. Sławomir Ostrowski

Miasto ratuje Stomil Olsztyn, ale klubów sportowych znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej jest znacznie więcej.

W tym roku budżet Olsztyna dofinansuje 70 klubów sportowych, w sumie wyda na to 2,5 miliona złotych. To pieniądze, które żadnemu z klubów nie wystarczają. Większość zawodników nie tylko nie zarabia, ale musi także płacić składki członkowskie.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Prezesi i trenerzy często pracują społecznie. Jak mówi Tomasz Sztąberski, prezes I-ligowego klubu koszykówki żeńskiej, miejska dotacja nie wystarczyłaby, gdyby nie dodatkowe wsparcie od marszałka i składki, płacone przez wszystkie zawodniczki.

Konstanty Targoński, przewodniczący działającej przy prezydencie Olsztyna Rady Sportu, dodaje zaś, że poszukiwanie sponsorów nawet w dyscyplinach, które mają potencjał, jest niezwykle trudne.

– Naszą bolączką jest brak działaczy, którzy mogliby poświęcić się wyłącznie prowadzeniu klubu. W wielu klubach prezes jest jednocześnie trenerem, sprzątaczką, pracuje gdzieś zawodowo i jeszcze musi szukać sponsorów. Tak się nie da profesjonalnie prowadzić klubu – mówi Konstanty Targoński.

W czerwcu Rada Sportu ma przedstawić miastu dokładną listę, zawierającą problemy trapiące olsztyńskie kluby sportowe.

 

(apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport
Olsztyn żegna legendę sportów motorowych

W Olsztynie odbędzie się pogrzeb Stanisława Olszewskiego - najlepszego polskiego zawodnika motocrossowego. Msza pogrzebowa odprawiona zostanie o godzinie 14.30 w Kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka przy ulicy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV