Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minął okres przerwy zimowej na budowach dróg krajowych

Przebudowa trasy krajowej 51. Fot P. Getka

Choć wykonawcy mieli prawo do całkowitego wstrzymania prac, to na żadnym z odcinków obwodnicy Olsztyna roboty nie zamarły.

10-kilometrowy odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej numer 16 pomiędzy węzłami Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe został otwarty 6 grudnia ubiegłego roku.

Wyjątkiem był tu węzeł Olsztyn Południe, na którym dokończenia wymaga jedna z łącznic. Dlatego obecnie wszelkie prace skupione są na budowie tej łącznicy. Nie została ona zbudowana ze względu na to, że kolidowała z postawioną wcześniej w tym miejscu wytwórnią mas bitumicznych. Dopiero po jej rozbiórce można było zająć się przygotowaniem nasypu. Oddanie tej łącznicy do użytku zakończy budowę węzła Olsztyn Południe i tym samym zachodniego odcinka obwodnicy Olsztyna.

Cały czas trwają prace przy ogrodzeniu całej trasy. Polegają głównie na dogęszczaniu siatki i jej ewentualnym uzupełnianiu. Zakończenie prac przewidziane jest na połowę kwietnia.

………………………………………………………………………………………………………….

Kończy się budowa odcinka obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi S51 o długości 16 kilometrów. Kolejne fragmenty tej drogi są sukcesywnie udostępniane kierowcom. Po koniec grudnia 2018 roku uruchomiliśmy węzeł Olsztyn Wschód wraz z około 2 kilometrami drogi S16 wiodącej od tego węzła do Wójtowa. 1 lutego otworzono kolejny odcinek obwodnicy: Olsztyn Wschód – Olsztyn Jaroty o długości około 9 kilometrów.

Obecnie na tym odcinku obwodnicy Olsztyna największe roboty ziemne odbywają się na tzw. obszarze nr 5, w kilometrze 11,3 w okolicy Bartaga w związku z koniecznością wzmocnienia podłoża, gdzie wcześniej odnotowano osiadanie gruntu. Wykonawca obecnie rozbiera nasyp przeciążający, a następnie przystąpi do wykonania dodatkowego wzmocnienia stosując technologię pali przemieszczeniowych formowanych w gruncie.

Prace odbywają się także przy wiaduktach WD21 i MD22 w miejscowości Szczęsne na węźle Olsztyn Pieczewo. Toczą się tam również roboty ziemne. Na całym zaś odcinku tej części obwodnicy prowadzone są roboty wykończeniowe takie jak uzupełnianie krawężników, ekranów akustycznych, barier ochronnych czy układanie kostki na zatokach autobusowych.

Planowane zakończenie całego odcinka obwodnicy w ciągu S51 wraz z węzłem Olsztyn Pieczewo przewidziane jest do 15 czerwca.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, obwodnica, droga, remont, modernizacja, DK51
Mają zapobiegać zalewaniu miasta w czasie gwałtownych opadów. Olsztyn ma cztery nowe zbiorniki retencyjne

Miasto zbudowało cztery nowe zbiorniki retencyjne, a w najbliższym czasie rozpocznie się budowa kolejnego. Zbiorniki mają zapobiec zalewaniu Olsztyna w czasie gwałtownych opadów deszczu, a zgromadzona...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV