Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minął termin zgłaszania kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu. Sprawdź, kto powalczy o głosy mieszkańców Warmii i Mazur

Fot. fotolia.pl

Wiemy, kto chce walczyć o głosy wyborców z centralnej i wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. O północy minął termin zgłaszania kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu.

Do Sejmu w okręgu wyborczym nr 35 zgłoszono 7 list kandydatów. Zarejestrowanych jest na razie 6 – PiS, PO, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Polskie Stronnictwo Ludowe, Skuteczni Piotra Liroya-Marca, oraz SLD. Na rejestrację czeka jeszcze natomiast komitet Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy – do olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego nie przyniósł podpisów poparcia, więc wszystko zależy od tego, czy na podstawie podpisów uda mu się zarejestrować listy w przynajmniej 21 innych okręgach wyborczych na terenie kraju.

W przypadku wyborów do Senatu centralna i wschodnia część województwa jest podzielona na 2 okręgi wyborcze. W okręgu nr nr 86, obejmującym m.in. Olsztyn, wystartują 4 osoby: Lidia Staroń, Jarosław Słoma z PO, Andrzej Maciejewski i Leszek Bubel. Natomiast w senackim okręgu nr 87, obejmującym wschodnią część województwa, zarejestrowano dwie kandydatki – to Małgorzata Kopiczko z PiS i Jolanta Piotrowska z PO. Późnym wieczorem zgłoszono w tym okręgu jeszcze jedną kandydaturę – to Stanisław Tołwiński. On czeka jeszcze na rejestrację.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory
Koniec rejestracji, czas na zbieranie podpisów. Komitety wyborcze zabierają się do pracy

Komitety wyborcze zarejestrowane – teraz trwa zbieranie podpisów pod listami kandydatów do Sejmu i Senatu.  W skali całego kraju Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 88 komitetów. Wiadomo,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV