Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minister Brudziński w Szczytnie: Od 1 maja wzrosną zarobki funkcjonariuszy policji

Uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski absolwentów. Fot. wspol.edu.pl

Bezpieczne i silne państwo to dobrze wyposażona i opłacana policja” – mówił w Szczytnie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Joachim Brudziński. W Wyższej Szkole Policji trwa odprawa kadry kierowniczej i uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski absolwentów.

Szef MSWiA zapewnił w swoim wystąpieniu, że będzie „orędownikiem polskiej policji w polskim rządzie”.

Jestem o tym absolutnie przekonany, że bezpieczne państwo i silne państwo musi oznaczać dobrze wyposażoną i dobrze opłacaną formację jaką jest polska policja

– mówił.

Tu jest bardzo dobra perspektywa, ponad 6 miliardów złotych, które do 2020 roku wpłyną do polskiej policji, ale to muszą być dobrze wydane środki. Są środki od 1 maja na podniesienie uposażeń najniżej zarabiających funkcjonariuszy i na uposażenia dla nowych funkcjonariuszy, bo ten deficyt wakatów jest naszym wspólnym wyzwaniem i zadaniem

– powiedział minister Brudziński.

Podkreślił, że wyzwaniem dla kadry kierowniczej jest nabór do polskiej policji.

Każdy kto trafia do polskiej policji musi być najlepszym z najlepszych

– dodał Brudziński.

Podczas narady z komendantami wojewódzkimi policji minister podkreślał, że zadaniem i wyzwaniem dla policji jest zapewnienie Polakom poczucia bezpieczeństwa.

Zapoznając się ze statystyką wiem, że ta najbardziej uciążliwa, bo na co dzień odczuwalna przestępczość znacznie spadła. Ale to nie znaczy, że możemy osiąść na laurach, wręcz przeciwnie. Trzeba jeszcze większej intensyfikacji i pracy

– dodał Brudziński.

Jak mówił, z polskiej policji należy eliminować policjantów, którzy przynoszą ujmę polskiemu mundurowi i etosowi. „Olbrzymie zadanie przed państwem panie i panowie komendanci, by takie postawy eliminować niezależnie od szarży i stopnia” – dodał.

Minister zapowiedział też, że zamierza odwiedzić wszystkie województwa i spotkać się z komendantami komend wojewódzkich policji, by zapoznać się na miejscu z warunkami pracy.

Brudziński wskazywał ponadto, iż „dla niego jako polityka jest niezwykle cenne, że obejmuje resort w roku stulecia polskiej niepodległości„. „A co za tym idzie policja również w te uroczystości odzyskania niepodległości będzie się wpisywała” – dodał Brudziński.

Podczas konferencji w Szczytnie minister wyliczał „ważne przedsięwzięcia”, które podjęto, „aby przywrócić Policję obywatelom”, wśród nich: przywracanie zlikwidowanych wcześniej posterunków, opracowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy usprawnienie roli dzielnicowych.

W odprawie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie z udziałem szefa polskiej policji nadinspektora Jarosława Szymczyka i komendantów wojewódzkich policji oraz przedstawicieli policyjnych szkół w Szczytnie, Słupsku, Pile i Katowicach oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, uczestniczy także wiceminister Jarosław Zieliński.

Po odprawie ministrowie wezmą udział w promocji oficerskiej funkcjonariuszy policji. Nominacje na pierwszy stopień oficerski – podkomisarza – otrzyma 195 funkcjonariuszy.

Jest to pierwsza wizyta Joachima Brudzińskiego w szczycieńskiej WSPol, po mianowaniu go na ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Polsce służbę pełni ponad 100 tysięcy policjantów.

Autorka: K.Piasecka/A.Libudzka PAP
Redakcja: A.Socha

Więcej w policja, WSPol
Wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Dostał 29 punktów karnych

Rekordową liczbę punktów karnych jednego dnia dostał 58-latek z Bartoszyc. Popełniał jedno wykroczenie za drugim. Pirata drogowego zatrzymano, kiedy na policję zadzwonił kierowca, w samochód którego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV