Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk: Za tydzień dowiemy się, kto zbuduje kanał przez Mierzeję Wiślaną

Minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. Fot. Ł. Sadlak

O terminie rozstrzygnięcia przetargu na przekop Mierzei Wiślanej poinformował minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

W Katowicach minister Marek Gróbarczyk powiedział, że długofalowym celem jego resortu jest zwiększenie przeładunku polskich portów do 250 ton rocznie, a przekop Mierzei Wiślanej ma ułatwić realizację tego cel.

Jestem przekonany, że ten cel zostanie zrealizowany. Przy okazji chcę zapewnić, że już za tydzień rozstrzygniemy przetarg niezwykle ważnej dla nas inwestycji jaką jest budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną. Za tydzień wybierzemy wykonawcę na realizację tej inwestycji.

Minister przypomniał, że w czerwcu rząd przyjął projekt specustawy o rozbudowie portów w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu. Mówił, że proponowane przepisy mają ułatwić inwestycje i w konsekwencji zwiększyć możliwości przeładunkowe.

Według danych Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, w ubiegłym roku polskie porty przeładowały ponad 100 milionów ton towarów.

Fot. Ł. Sadlak

Autor: IAR
Redakcja: K.kantor/B.Świerkowska-Chromy

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kanał, przekop, przetarg, Mierzeja Wiślana
Rewitalizacja dróg wodnych i połączenie Bałtyku z Zalewem Wiślanym tematem debaty w Elblągu

Transport śródlądowy w regionie Dolnej Wisły był tematem eksperckiej debaty z udziałem samorządowców i naukowców. Spotkanie zorganizował w Elblągu Parlamentarny Zespół Rozwoju Dróg Wodnych. Elbląg nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV