Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minister kultury i dziedzictwa narodowego odwiedził Pola Grunwaldu. „Budowa muzeum to jedna z 85 inwestycji, które realizujemy”

fot. Przemysław Getka

Wiosną 2021 roku powinno działać nowe Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Plac budowy obiektu, który będzie miał ponad 1700 m²  powierzchni wystawienniczej, odwiedził wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Piotr Gliński w rozmowie z Radiem Olsztyn podkreślał, że jest zadowolony z postępu prac. – Dlatego, że to jedna z 85 inwestycji muzealnych, które obecnie realizujemy. Inwestycja jest marszałkowska, ale ministerstwo wspiera ją finansowo i to dobry przykład współpracy dla kultury – dodał wicepremier.

Szymon Drej, dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem ocenia zaawansowanie prac na 65-70%. – To trudno jednak oszacować, bo inaczej liczy się procentowo lanie betonu, a inaczej prace wykończeniowe. Jeszcze inaczej przygotowanie ekspozycji, ale jesteśmy tuż przed wyłonieniem wykonawcy i choć nie mogę zradzić szczegółów, to mogę zapewnić, że zajmą się tym najlepsi ludzie w branży – mówił.

Nowa siedziba Muzeum Bitwy pod Grunwaldem będzie zajmować powierzchnię ok. 3,5 tys. m². Oprócz powierzchni wystawienniczej znajdą się w niej sala konferencyjna, strefa obsługi turystów, przestrzeń biurowa, a także całoroczna sala przeznaczona do walk rycerskich.

Fot. Marek Lewiński

Fot. Marek Lewiński

Fot. Marek Lewiński

Fot. Marek Lewiński

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem
Na Polach Grunwaldu powstanie nowy obelisk. Wiemy, komu będzie poświęcony

Podczas przyszłorocznej inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem na Wzgórzu Pomnikowym w Grunwaldzie zostanie odsłonięty obelisk upamiętniający Litwinów i ich rolę w bitwie z 1410 roku - poinformował...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV