Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ministerstwa zdrowia i edukacji wysłały specjalny list do szkół ws. obowiązkowych szczepień

Resorty edukacji i zdrowia oraz Sanepid wysyłają do szkół listy dotyczące szczepień. Ma to związek z wykrytymi niedawno takie przypadkami zachorowań na odrę.

Adresatem listu są: dyrektorzy placówek, nauczyciele i rodzice uczniów – powiedziała minister edukacji Anna Zalewska:

List zachęca do rozmów i dyskusji na temat sensowności szczepień. Przypomina także, jakie zagrożenia niesie nieszczepienie dzieci.

00:00 / 00:00

W Sejmie z kolei odbędzie się głosowanie nad obywatelskim projektem, zakładającym zniesienie obowiązku szczepień ochronnych. Projekt został przygotowany przez tzw. środowiska antyszczepionkowe. Wczoraj połączone komisje: zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny zarekomendowały Sejmowi jego odrzucenie.

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas mówił, że wiedza o skuteczności szczepień jest niepodważalna: – Mam ze sobą grupę prawdziwych ekspertów i wybitnych naukowców.

Tymczasem Izby lekarskie rozpoczynają zbieranie podpisów pod obywatelską inicjatywą „Szczepimy, bo myślimy”. Przygotowano projekt ustawy zgodnie z którą przyjęcie dziecka do żłobka lub przedszkola będzie uzależnione od wykonanych szczepień ochronnych.

00:00 / 00:00

 

Źródło: IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, szczepienia, Anna Zalewska, antyszcepionkowcy
Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom w Elblągu

Program szczepień kierowany jest do dzieci urodzonych w 2015 i 2016 roku. To kontynuacja ubiegłorocznej akcji. Dotyczy wyłącznie małych elblążan, którzy nie byli szczepieni wcześniej. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV