Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ministerstwo Infrastruktury zapowiada kolejne inwestycje na Warmii i Mazurach

Fot. K. Głębocki

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 17 programów inwestycji dla zadań drogowych. Łączny ich koszt to ok. 215 mln zł – poinformował resort.

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na rozbudowę dróg krajowych, przebudowę skrzyżowań, budowę chodników oraz ścieżek rowerowych.

Są to zadania związane z rozbudową dróg krajowych, budową przepustów oraz poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu poprzez przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i kładek dla pieszych oraz ścieżek rowerowych, budowę zatok autobusowych, odwodnienia i sygnalizacji świetlnej

– czytamy w komunikacie Ministerstwa Infrastruktury.

Prace będą realizowane w dziewięciu województwach, m.in. w warmińsko-mazurskim. Dotyczyć będą drogi krajowej 57 w Szczytnie, gdzie inwestycje obejmą m.in. przebudowę skrzyżowań, w tym jednego na rondo, budowę dwóch zatok autobusowych wraz z peronami i miejscami pod wiaty przystankowe, czy wykonanie chodników i ścieżki rowerowej z kostki brukowej.

Okres realizacji robót to 2019-2020 r.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, inwestycje, Warmia i Mazury
Synoptycy ostrzegają przed burzami na Warmii i Mazurach

Z zachodu na wschód Warmii i Mazur przesuwa się front burzowy. Burzom będą towarzyszyły intensywne opady deszczu do 40 litrów wody na metr kwadratowy i silne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV