Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ministerstwo Zdrowia: 437 nowych zakażeń koronawirusem, w tym trzy z Warmii i Mazur. W kraju zmarło kolejnych 14 osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek łącznie o 437 nowych zakażeniach koronawirusem i o 14 zgonach. Bilans zakażeń wzrósł w sumie do 3 383 osób, z których 71 zmarło.

Resort podał w piątek przed południem, że potwierdzono 203 kolejne przypadki zakażenia, po południu poinformował o 117 zakażonych. Późnym wieczorem przekazał dane o następnych 117 przypadkach. Ministerstwo Zdrowia najpierw przekazało informację o dwóch zgonach, następnie o sześciu i o kolejnych sześciu.

W czwartek laboratoria potwierdziły 392 nowe przypadki, w środę 243, a we wtorek 256.

Na Warmii i Mazurach potwierdzono trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem – poinformował w piątek późnym wieczorem rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. Do tej pory w regionie wirusa SARS-CoV-2 wykryto u 75 osób, dwie z nich wyzdrowiały.

Jak przekazał rzecznik, najnowsze dodatnie wyniki badań potwierdzono u młodego mężczyzny z powiatu elbląskiego i u dwóch kobiet – młodej i w średnim wieku – z powiatu nowomiejskiego. Wyjaśnił, że wszystkie te osoby zostały zakażone koronawirusem w wyniku tzw. transmisji lokalnej. Są w dobrym stanie i pozostają w domu.

To kolejne potwierdzone w piątek przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w regionie – przed południem służby wojewody informowały o dwóch kobietach i trzech mężczyznach z powiatu iławskiego.

W regionie zachorowało dotychczas w sumie 75 osób; dwie z nich wyzdrowiały. W związku z koronawirusem hospitalizowane są obecnie 54 osoby.

Do tej pory najwięcej zakażeń na Warmii i Mazurach – 24 potwierdzone przypadki – wykryto w powiecie nowomiejskim. Kolejne pod tym względem są: Elbląg – 14 zachorowań, Olsztyn i powiat iławski – po siedem, powiat elbląski i olsztyński – po pięć, powiat braniewski – cztery, powiaty olecki, ostródzki i piski – po dwa oraz powiaty szczycieński, kętrzyński i giżycki – po jednym zachorowaniu.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport
57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkańcy Warmii i Mazur

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 57 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród nich są mieszkańcy Warmii i Mazur. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV