Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ministerstwo Zdrowia: 774 potwierdzone zakażenia koronawirusem w Polsce. Kolejny przypadek z Olsztyna

Fot. Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

Liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 774, jedna osoba zmarła – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Resort zdrowia uszczegółowił, że 25 nowych potwierdzonych przypadków dotyczy:

7 osób z woj. podkarpackiego,
5 osób z woj. zachodniopomorskiego,
5 osób z woj. śląskiego,
3 osób z woj. lubuskiego,
2 osób z woj. opolskiego,
1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego,
1 osoby z woj. pomorskiego,
1 osoby z woj. wielkopolskiego.

Ministerstwo podało także, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Zakażony był proboszczem parafii Białopole — poinformowała diecezja zamojsko-lubaczowska. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek poinformował na antenie Radia Olsztyn, że nowy pacjent zakażony COVID-19 w województwie to starsza kobieta z Olsztyna, która niedawno wróciła z Włoch. Jej stan lekarze oceniają jako dobry.

Wczoraj późnym wieczorem ministerstwo poinformowało o trzech zachorowaniach na Warmii i Mazurach. Potwierdzone przypadki w regionie dotyczą starszego mężczyzny z powiatu piskiego, niedługo po powrocie z Anglii oraz młodego mężczyzny z powiatu ostródzkiego, który wrócił z Francji – powiedział Radiu Olsztyn Krzysztof Guzek. Stan pierwszego lekarze określają jako średni, natomiast młodszy z mężczyzn jest w stanie dobrym.

Trzecie z potwierdzonych w poniedziałek w regionie zakażeń koronawirusem dotyczy starszego mężczyzny z powiatu elbląskiego, który jest w stanie dobrym. Ten przypadek rzecznik wojewody określił jako „transmisję lokalną”, co oznacza, że do zakażenia doszło na terenie Polski, bez kontaktu z osobami powracającymi z innych krajów.

Według służb wojewody zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 na Warmii i Mazurach potwierdzono dotychczas u 26 osób z regionu. Najwięcej, bo 8 przypadków zakażeń wykryto w Elblągu. Potem jest Olsztyn z 5 zakażeniami. 3 zakażenia wykryto w powiecie olsztyńskim, a po 2 w powiatach: elbląskim, braniewskim i oleckim. Po jednym zakażeniu odnotowano do tej pory w powiatach: giżyckim, ostródzkim, piskim i szczycieńskim.

 

Redakcja: Ł. Sadlak/P. Karpiszen/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ministerstwo zdrowia, uwaga, pilne, koronawirus
Elżbieta Gelert: Rząd szybko zareagował na rozprzestrzenianie się koronawirusa

Wiedząc, że wirus się do nas zbliża, podjęto zdecydowane rozwiązania - przyznała w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Elżbieta Gelert, poseł Platformy Obywatelskiej i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV