Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ministerstwo Zdrowia uruchamia specjalną infolinię w sprawie dostępności leków

Ministerstwo Zdrowia uruchamia specjalną infolinię w sprawie dostępności do leków. Dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590 – można dowiedzieć się, w której aptece jest do kupienia lek potrzebny pacjentowi – zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Każdy będzie mógł zadzwonić i dowiedzieć się o konkretny lek, gdzie i w jaki sposób można go dostać

– powiedział Łukasz Szumowski.

00:00 / 00:00

Połączenia będą odbierać konsultanci Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Na stronie internetowej Ministerstwo Zdrowia zamieściło instrukcję korzystania z infolinii. Zastrzegło, że konsultanci infolinii nie udzielają informacji o dawkowaniu leków, ich zamiennikach oraz nie rezerwują leków w aptece. Infolinia działa od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do 18.00.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnił, że główne leki, których brakowało, są już w hurtowniach na terenie Polski i będą przekazywane do aptek. W najnowszym, opublikowanym w piątek przez MZ wykazie produktów zagrożonych brakiem dostępności, znalazły się 324 produkty.

W ubiegłym tygodniu Naczelna Izba Aptekarska alarmowała, że niedostępnych dla pacjentów jest prawie 500 leków stosowanych między innymi w chorobach tarczycy, cukrzycy, nadciśnieniu,  astmie, POChP i alergii.

Przypomnijmy numer infolinii 800 190 590.

 

Autor: IAR
Redakcja: K. Kantor/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w infolinia, leki, apteka, brak, ministerstwo zdrowia
Koniec z płaceniem za czuwanie przy łóżku chorego dziecka w szpitalu. „Obecność bliskich wpływa korzystnie na proces leczenia”

3 lipca wchodzi w życie ustawa znosząca opłaty za pobyt przy łóżku szpitalnym małego pacjenta. Zgodnie z nowymi przepisami, szpitale nie będą miały prawa do pobierania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV