Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mirosław Pampuch: mam nadzieję, że program .Nowoczesnej pozwoli na lepszą Polskę

Mirosław Pampuch – poseł partii .Nowoczesna. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Praca w samorządzie terytorialnym dawała bardzo szybkie, konkretne i namacalne efekty dla mieszkańców naszych Małych Ojczyzn. W parlamencie tak niestety nie jest. Od posła partii opozycyjnej niewiele zależy, co nie oznacza, że nie ma on nic do powiedzenia – powiedział w Porannych Pytaniach poseł .Nowoczesnej Mirosław Pampuch.

Mirosław Pampuch w przeszłości pełnił funkcję wójta gminy Jonkowo, był przewodniczącym rady powiatu olsztyńskiego, starostą powiatu olsztyńskiego i sekretarzem miasta Olsztyn. Aktualnie jest parlamentarzystą z Warmii i Mazur z ramienia partii .Nowoczesna.

Na około rok przed wyborami parlamentarnymi Mirosław Pampuch zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Powodem

Doszedłem do wniosku, że Platforma Obywatelska nie realizuje programu, który zapowiadała dla Polek i Polaków. Ciepła woda w kranie to nie jest to, czego oczekiwali Polacy i Polki. Stąd też nowa formacja – .Nowoczesna. Mam nadzieję, że w ramach tej formacji będziemy realizować nasz program, który pozwoli na lepszą Polskę.

Poseł Pampuch podkreślił, że jako poseł partii opozycyjnej wskazuje wszystkie błędy ustaw, które są przedkładane przez rząd i tym samym sygnalizuje, jak powinno wyglądać i być stanowione prawo według .Nowoczesnej. Dodał, że ma nadzieję na wdrażanie w życie w przyszłości zmian proponowanych przez jego partię.

Poseł .Nowoczesnej wskazał także swoją aktywność w parlamencie, przejawiającej się w wystąpieniach z trybuny sejmowej, których do tej pory było około 60, a także złożonych 30 interpelacji czy licznych zapytań. Podkreślił również udział w pracach w trzech komisjach sejmowych, w których zajmuje się działalnością prawniczą.

Mirosław Pampuch przybliżył również pracę Warmińsko-Mazurskiego Zespołu Parlamentarnego, którego ideą jest popieranie dobrych rozwiązań dla mieszkańców Warmii i Mazur, bez względu na przynależność partyjną.

Pytany o powody odejścia z Platformy Obywatelskiej, Mirosław Pampuch podkreślił, że przyczyną nie był konflikt personalny z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

Chodziło o wizję rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego i Olsztyńskiego Obszaru Aglomeracyjnego. 

Do wysłuchania rozmowy z Mirosławem Pampuchem zaprasza Krzysztof Kaszubski

00:00 / 00:00

(kasz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, wywiad, Poranne Pytania, Mirosław Pampuch
Edward Linde-Lubaszenko: Bardzo lubię ten Wasz Olsztyn

Edward Linde-Lubaszenko jest aktorem filmowym i teatralnym, ostatnio często spotykany jest na planie seriali. Słynie z pięknej barwy głosu. Jest ojcem aktora i reżysera Olafa Lubaszenki....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV