Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mirosław Pampuch: po dwóch kadencjach parlamentarzyści odrywają się od codziennych problemów

Mirosław Pampuch poseł Nowoczesnej. Fot. Karina Ośko

Partia Nowoczesna chce, żeby parlamentarzyści i samorządowcy byli wybierani tylko dwukrotnie. – To element programu wyborczego, który chcemy teraz zrealizować. Zaczęły się konsultacje w tej sprawie – mówił w porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn poseł Mirosław Pampuch.

Jak ocenił, po dwóch kadencjach kadencjach posłowie i senatorowie odrywają się od problemów życia codziennego. W przypadku prezydentów i burmistrzów ograniczenie długości sprawowania urzędu zapobiegnie natomiast tworzeniu się nieformalnych struktur, które mogłyby negatywnie wpłynąć na rozwój społeczności lokalnych. Do tego pomysłu sceptycznie podchodzą zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Platforma Obywatelska – największe partie w Sejmie i Senacie.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że trudno będzie przeforsować przepisy ograniczające możliwość startu w wyborach – przyznał gość Porannych Pytań. Dodał, że najważniejsze dla niego jest wywołanie dyskusji na ten temat. Tłumaczył też, że idea jest taka, żeby osoby, które piastują określone stanowiska, nie przyzwyczajały się do nich i mogły żyć z innych źródeł, a nie tylko z polityki. – Teraz osoby zasiadające w sejmie i senacie stanowią hermetyczne środowisko. Trudno docierają do nich głosy zwykłych Polaków – podkreślił poseł Nowoczesnej.

 

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Mirosławem Pampuchem

00:00 / 00:00

(kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, poseł, senat, Mirosław Pampuch, nowoczesna, kadencyjność
Poseł i marszałek boją się konsekwencji zamrożenia MRG

Straty gospodarcze spowodowane zawieszeniem małego ruchu granicznego z Obwodem Kaliningradzkim są dla województwa warmińsko-mazurskiego oczywiste i przyniosą długoterminowe, negatywne konsekwencje w wielu obszarach - uważa warmińsko-mazurski...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV