Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mirosław Pampuch: sejmowa komisja śledcza ds. VAT nie wykorzystała szansy na zdiagnozowanie problemu luki podatkowej

Fot. fotolia

Za przyjęciem raportu głosowało sześciu posłów, trzech było przeciw.

W ocenie członka komisji warmińsko-mazurskiego posła Mirosława Pampucha z Nowoczesnej, komisja nie wykorzystała szansy na zdiagnozowanie problemu luki VAT w Polsce.

00:00 / 00:00

Przedstawiciele Nowoczesnej, PO i PSL-u złożyli w sekretariacie komisji zdanie odrębne do raportu wraz z jego własną wersją.  Jednym z głównych wniosków w raporcie końcowym jest rekomendacja dla Sejmu postawienia przed Trybunałem Stanu byłych premierów Ewy Kopacz i Donalda Tuska, a także byłych ministrów finansów Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka. Mirosław Pampuch uważa ten punkt za „absurdalny”:

00:00 / 00:00

Raport z prac komisji na prawie 500 stronach opisuje złożenie kilkunastu zawiadomień do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstw przez byłych ministrów i urzędników. Sejmowa komisja śledcza do spraw VAT zajmowała się badaniem działań instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego.

 

 

Autor: IAR
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, podatek, podatki, VAT, sejmowa komisja, komisja śledcza
To już pewne. 14 osób wystartuje do Senatu w województwie warmińsko-mazurskim

Okręgowe Komisje Wyborcze w Olsztynie i w Elblągu zakończyły weryfikację chętnych do startu do izby wyższej parlamentu. Do Senatu w województwie warmińsko-mazurskim wystartuje łącznie 14 osób....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV