Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mirosław Siedler rekomendowany na dyrektora teatru w Elblągu

Mirosław Siedler, fot. www.portel.pl

Kandydatura Mirosława Siedlera będzie rekomendowana na dyrektora Teatru Sewruka w Elblągu – tak zdecydowała komisja konkursowa, która oceniła trzech kandydatów.

Czy Siedler ponownie zostanie dyrektorem elbląskiego teatru, zdecyduje zarząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Mirosław Siedler jest jedynym z 5 dyrektorów wojewódzkich placówek kulturalnych, który nie uzyskał automatycznej nominacji na nową kadencję. Przyczynili się do tego pracownicy teatru, którzy przy pomocy anonimowych skarg do ministra kultury i marszałka województwa Jacka Protasa wymusili przeprowadzenie konkursu. Donos mówił o mobbingu i nieprawidłowościach. List skontrowało ponad 50 osób z blisko 80-osobowego zespołu Teatru Sewruka.

Mirosław Siedler kierował teatrem przez 10 lat. W tym czasie przeprowadzono m.in. gruntowną modernizację dużej i małej sceny, a elbląski teatr uczestniczył w roli lidera w kilku prestiżowych, międzynarodowych projektach teatralnych. (wch/mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, Elbląg, Siedler
W Elblągu odbędzie się inscenizacja wydarzeń z 1945

23 stycznia 1945 roku do oblężonego miasta wjechało 8 radzieckich czołgów, dowodzonych przez kapitana gwardii Giennadija Diaczenkę. Miasto było pełne uchodźców z Prus Wschodnich, przymusowych robotników...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV