Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Misja Ameryka Południowa – PANAMA

Julita Depczyńska i Lidia Bielińska

W audycji o młodych w Kościele.  Z Julitą Depczyńską i Lidią Bielińską z Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży rozmawiamy o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. 

Wyjazd pielgrzymów z Archidiecezji Warmińskiej  jest częścią „Narodowej Pielgrzymki Polskiej Młodzieży” na ŚDM  w Panamie – organizowanej przez Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM, działające przy Episkopacie Polski.

Wyjazd i pobyt w Panamie zaplanowano w terminie od  15.01. do  01.02.2019 roku. Ta data została wybrana nieprzypadkowo. Lato, czyli lipiec i sierpień –  to miesiące deszczowe. Z kolei w styczniu i w lutym jest tam najcieplej. Hasłem 34. spotkania młodych będą słowa z Ewangelii według świętego Łukasza

„Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według Twego słowa”.

Z okazji XXXIV Światowego Dnia Młodzieży w Panamie papież Franciszek  8 razy  spotka się z młodzieżą, wygłosi 7 przemówień oraz 3 homilie. Panama to państwo w Ameryce Środkowej. Graniczy z Kolumbią i Kostaryką. Liczy 4 mln mieszkańców. 65 proc. populacji Panamy to katolicy. Więcej informacji na temat przygotowań do wyjazdu młodych z Archidiecezji Warmińskiej można znaleźć na stronie http://mlodzi.archwarmia.pl/.

Pokolenie JP II, to cykl audycji o fenomenie pokolenia ukształtowanego przez św. Jana Pawła II.  Zaprasza Grzegorz Kasjaniuk.

Posłuchaj audycji Pokolenie JP II

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Światowe Dni Młodzieży, Julita Depczyńska, Lidia Bielińska, Warmińskie Duszpasterstwo Młodzieży
Mniej przestępstw i lepsza wykrywalność

Warmińsko-mazurscy policjanci podsumowali rok 2016. W ubiegłym roku na Warmii i Mazurach policja odnotowała 28 tysięcy przestępstw, to o ponad 2 tysiące mniej, niż w roku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV