Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Misterium Męki Pańskiej w Węgoju

Mimo przejmującego mrozu, w minioną sobotę, w Węgoju k.Biskupca po raz 9-ty odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Parafianie zadbali o odpowiednie stroje i rekwizyty, a w przygotowaniach uczestniczyło kilkadziesiąt osób z Węgoja, Stryjewa i Biskupca. Odśnieżono i udekorowano teren przed Pałacem Piłata, wykonano dekoracje w kościele, rozstawiono stacje wzdłuż drogi prowadzącej przez wieś.

Przed misterium odbyła się tylko jedna próba, na której była nasza reporterka Anna Minkiewicz-Zaremba, a jej rozmówcami byli  Edward Kluczenko i chór z Biskupca, Krzysztof Jagiełło (Jezus), Wanda Koza (Maryja), Ryszard Borzymowski (Judasz), Teresa Kacperska (reżyser), mieszkańcy Węgoja, Stryjewa i Biskupca uczestniczący w Misterium:

00:00 / 00:00

Motorem organizacji Misterium jest szkoła w Węgoju i jej kadra, czyli Węgojskie Stowarzyszenie Edukacji Lokalnej CEL . Co roku uczestniczą w Misterium sołtysi wsi Łabuchy, Stryjewo, Węgój, ministranci, teatr ognia Transfuzja działający przy zespole szkół w Węgoju, pomaga Ochotnicza Straż Pożarna, Policja, władze miasta i gminy Biskupiec.Do udziału w uroczystości zaproszono też 4- głosowy chór pod dyrekcją Edwarda Kluczenki z Biskupca, który wzmocnił śpiew lokalnego zespołu Węgojska Strużka.

Misterium na stałe wpisało się do tradycji i kalendarza uroczystości Węgoja. I już dziś mieszkańcy tej warmińskiej wsi zapraszają za rok na 10-te Misterium Męki Pańskiej.

Zdjęcia: Marcin Smolnik

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ocena Spotkań

5 dni znakomitej sztuki, różnorodne konwencje, mistrzowskie aktorstwo. 21. edycję Olsztyńskich Spotkań Teatralnych można uznać za udaną. Jakie przedstawienia najbardziej się spodobały, a które mniej, czy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV