Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mistrzostwa udzielania pierwszej pomocy na olsztyńskim Starym Mieście. W zawodach startują uczniowie z całego regionu

Fot. A. Podbielska

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego mierzą się w XVII Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.

Do zaliczenia będą mieli 6 stacji urazowych, rozmieszczonych na olsztyńskim Starym Mieście. Każda z nich będzie wymagała od nich zaprezentowania nieco innych umiejętności. Zmagania rozpoczęły się na dziedzińcu Zamku Kapituły Warmińskiej.

Podobne zawody organizowane są w całym województwie. Etapy rejonowe swoim zasięgiem odpowiadają mniej więcej zasięgowi powiatu. Najlepsze drużyny eliminacji powiatowych spotkają się w maju w Olsztynie na etapie okręgowym.

Celem mistrzostw jest praktyczne nauczanie udzielania  pierwszej pomocy oraz zwiększenie świadomości wśród młodzieży i dorosłych, że pierwsza pomoc jest łatwa i to od nas – pierwszych świadków zdarzenia – zależy życie i zdrowie osoby poszkodowanej.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, pierwsza pomoc, pck
100 litrów krwi na 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża

Sto litrów krwi dla uczczenia stulecia Polskiego Czerwonego Krzyża - taki plan na ten rok szkolny mają uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV