Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mistrzowie wodnych akrobacji zakończyli rywalizację

Wakeboarding. Fot. Patryk Abczyński

W Ostródzie zakończyły się Mistrzostwa Europy i Afryki w wakeboardingu i wakeskatingu. O tytuł mistrza walczyło ponad 200 zawodników z 24 krajów.

Jakub Rosołowski z ostródzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji tłumaczy, że taka forma aktywności staje się w Polsce coraz popularniejsza. Wakeboarding i wakeskating trenują nie tylko zawodowcy, ale i coraz więcej amatorów.

00:00 / 00:00

Natomiast Marek Łojewski, trener wakeboardu wyjaśnia, że to trudny sport, jednak każdy postęp przynosi dużą satysfakcję.

00:00 / 00:00

Zawodowcy do mistrzostw przygotowują się cały rok. Swoją receptę na sukces zdradza Aleksander Moore, tegoroczny mistrz Anglii w wakeskatingu.

00:00 / 00:00

Moore na mistrzostwach w Ostródzie zajął dopiero piąte miejsce. Najlepszym wakeskaterem okazał się bowiem Niemiec – Moritz Thiele. Niemcy stanęli na podium jeszcze trzy razy.

Julia Rick i Dominik Gohrs zwyciężyli w kategorii open, a Vanessa Weinhauer w kategorii junior w wakeboardingu. Dwa złote krążki zgarnął Izrael: Guy Firer w rywalizacji najmłodszych wakeboarderów i Ori Boujo w kategorii open wakeskatingu. Najlepszym młodym wakeboarderem jest natomiast Julius Lang ze Słowacji.

To była 16 edycja mistrzostw Europy i Afryki w wakeboardingu i wakeskatingu. (kpias/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mistrzostwa
Bollywood w OSW

Bollywood – to temat przewodni 10 Mistrzostw Makijażu o Puchar Dyrektor Generalnej Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Jak w poprzednich latach, tak i tym razem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV