Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mistrzynie Polski pokonane! W Elblągu – silnie obsadzony turniej szczypiornistek

Ligowe starcie Kram Startu Elbląg z Vistalem Gdynia. Fot. Anna Demblińska (archiwum)

W Elblągu rozpoczął się silnie obsadzony turniej piłki ręcznej kobiet o Puchar Prezydenta Miasta. W pierwszym meczu aktualne mistrzynie Polski – Vistal Gdynia – zmierzyły się z trzecim zespołem ubiegłorocznych rozgrywek PGNiG Superligi – Kram Startem Elbląg.

Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie, wygranej przez Start 13:12, w drugiej – elbląski zespół niepodzielnie panował na boisku, prowadząc momentami różnicą siedmiu bramek. W końcówce gdynianki poprawiły wynik, ale ostatecznie uległy 25:28. Trener Startu Andrzej Niewrzawa podkreślał, że jego zespół ma bardziej wyrównany skład. – Wątpię, żeby trenerka Vistalu zdecydowała się na grę juniorkami również podczas meczów ligowych – dodał szkoleniowiec.

00:00 / 00:00

Warto przypomnieć, że 6 września Vistal Gdynia podejmować będzie Kram Start u siebie na inaugurację nowego sezonu PGNiG Superligi. W drugim meczu piątkowego wieczoru Energa AZS Koszalin grała z MKS-em Lublin i przegrała 26:33.

W sobotę – ostatni dzień turnieju.

J.Salmonowicz

red.: M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Andrzej Niewrzawa, KRAM Start Elbląg
Szczypiornistki Kram Startu Elbląg szlifują formę przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem

Szczypiornistki Kram Startu Elbląg na drugim miejscu zakończyły w ten weekend zmagania w towarzyskim Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Zagrały w nim,...

Zamknij