Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

MKS Ełk i Orlęta Reszel mają nowych trenerów. Zobacz plan sparingów Huraganu Morąg i Sokoła Ostróda

fot. pixabay.com

Runda jesienna w trzeciej i czwartej lidze już oficjalnie zakończona. Teraz – odpoczynek, dużo zmian i wzmocnienia przed wiosną.

Nowym trenerem trzecioligowego MKSu Ełk został Przemysław Kołłątaj, który ostatnio prowadził w czwartej lidze Mamry Giżycko. Dodajmy, że MKS zakończył jesienną rundę na 14. miejscu.

Znamy również terminy sparingów Huraganu Morąg. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej podopieczni trenera Żukowskiego rozegrają dziewięć spotkań. Większość w Ostródzie, ale również w Elblągu. Teraz roztrenowanie, a na boisko zawodnicy morąskiego klubu wrócą 8 stycznia.

Terminy sparingów

17 stycznia – Juniorzy Stomil Olsztyn
20 stycznia – MKS Przasnysz (IV liga)
27 stycznia – Stomil Olsztyn (I liga)
31 stycznia – Motor Lubawa (IV liga)
3 lutego – MKS Ciechanów (IV liga)
10 lutego – Olimpia Elbląg (II liga)
17 lutego – Concordia Elbląg (IV liga)
24 lutego – Mławianka Mława (IV liga)
3 marca – Wierzyca Pelplin (III liga)

W Sokole Ostróda również roztrenowanie. W tym tygodniu zawodnicy przejdą też badania wydolnościowe, a od 1 grudnia do 4 stycznia mają wolne. Znamy też już plany sparingowe Sokoła w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Większość spotkań zagrają na bocznym boisku ze sztuczną murawą w Ostródzie, pozostałe spotkania – z Olimpią Grudziądz, Olimpią Elbląg i Jeziorakiem Iława prawdopodobnie odbędą się na boiskach rywali.

Terminy sparingów

13 stycznia – Stomil Olsztyn (I liga)
27 stycznia – Mławianka Mława (IV liga)
28 stycznia – MKS Przasnysz (IV liga)
3 lutego – Olimpia Grudziądz (I liga)
10 lutego – Concordia Elbląg (IV liga)
14 lutego – GKS Wikielec (III liga)
17 lutego – Olimpia Elbląg (II liga)
24 lutego – Motor Lubawa (IV liga)
3 marca – Jeziorak Iława (klasa okręgowa)

Ostatnie miejsce w III lidze, a na dodatek – odejście aż 5 zawodników. Tak wygląda sytuacja w GKSie Wikielec. Trener Arkadiusz Klimek ma nie lada ból głowy – nie tylko ze względu na przeziębienie, jakie go dopadło, ale również na uszczuploną kadrę. Liczy jednak na uzupełnienie składu

00:00 / 00:00

Co słychać w czwartej lidze na Warmii i Mazurach? Tu walka o utrzymanie czeka m.in. reszelskie Orlęta, które mają nowego trenera. Został nim znany w regionie Mirosław Miller, ostatnio pracujący w Granicy Kętrzyn. Czy zespół czekają zmiany kadrowe?

00:00 / 00:00

Nie ukrywam, że jednym z warunków jest to, że kadra ma się znacząco nie zmieniać. Pewne korekty pewnie nastąpią, ale mam gwarancje zarządu, że nie będą duże. Decyzje jeszcze nie są podjęte w 100 procentach

– przyznał Radiu Olsztyn Mirosław Miller.

 

Autor: M.Świniarski/K.Piasecka

Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, III liga
Biało-niebiescy przegrali z Chojniczanką 0:1

Piłkarze Stomilu Olsztyn walczyli o punkty na własnym terenie. Niestety, już w 6 minucie meczu stracili bramkę. Zwycięskiego gola dla wicelidera tabeli Nice 1. Ligi -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV