Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młodzi ambasadorzy uczyli się jak promować polskość poza granicami kraju

Fot. fotolia.pl

Przyjechali do Ostródy, by nauczyć się jak w krajach, w których mieszkają mówić o Polsce i zachęcać do poznawania naszej historii. Stowarzyszenie Wspólnota Polska realizuje projekt pod hasłem „Młodzieżowy Ambasador Polskości” skierowany do rodaków mieszkających poza granicami kraju.

Do Ostródy przyjechało 40 osób z 11 krajów – od Stanów Zjednoczonych przez Francję, Niemcy, Włochy, Węgry, Hiszpanię, Rosję, Białoruś, Litwę i  Kazachstan. To głównie młodzi ludzie z różnych środowisk polonijnych i polskich. To liderzy, którzy po powrocie mają lepiej przekazywać informacje o tym, co w Polsce jest najcenniejsze – mówi koordynatorka projektu Zenona Bańkowska ze Stowarzyszenie Wspólnota Polska i dodaje, że jest to potrzebne, bo środowiska polonijne podejmują za mało działań promujących nasz kraj.

Dziś uczestnicy warsztatów wzięli m.in udział w debacie na temat – czy i dlaczego warto studiować w Polsce. Wśród panelistów, oprócz młodzieży polonijnej znaleźli się m.in warmińsko-mazurski kurator oświaty i kanclerz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV