Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młodzi kierowcy na cenzurowanym. Po śmiertelnym wypadku 18-latka elbląska policja zapowiada szczegółowe kontrole

Fot. KMP Elbląg

Elbląska policja zapowiada szczegółowe kontrole młodych kierowców. Do innych użytkowników dróg apeluje o informowanie o przypadkach brawurowych zachowań, które mogą stanowić zagrożenie w ruchu drogowym.

Kilka dni temu w Elblągu zginął 18-letni kierowca, który jechał z nadmierną prędkością. Nie poradził sobie z prowadzeniem auta i na prostym odcinku drogi uderzył w drzewo. Jego kolega walczy o życie i zdrowie w szpitalu.

Wypadki z udziałem młodych kierowców mogą wynikać przede wszystkim z niedostatecznych umiejętności w prowadzeniu auta i braku niezbędnego doświadczenia. Problem stanowi również kierowanie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – przypomina Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Elbląg – kontrole młodych kierowców

Główne przewinienia, nie tylko młodych kierowców to: niedostosowanie prędkości, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Policja apeluje, by w każdej sytuacji stosować przepisy ruchu drogowego. Najprościej jest zgłosić niebezpieczne zachowania na drodze pod numer alarmowy 112. Policjanci widzą wiele nagannych zachowań i zapowiadają, że w takich przypadkach ich reakcje będą stanowcze.

 

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, policja
Mieszkaniec Olecka wzorem uczciwości. Znalazł dużą sumę pieniędzy i przekazał policji

Uczciwy znalazca 20. tysięcy złotych. Przypadek z Olecka jest jeszcze jednym potwierdzeniem najnowszych wyników międzynarodowych badań na temat uczciwości narodów. W badaniu tym Polacy są w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV