Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młodzi muzycy z Polski i zagranicy rywalizują w Konkursie Instrumentów Smyczkowych. „Poziom jest bardzo wysoki, to wielka satysfakcja”

Fot. Fotolia

W elbląskiej Szkole Muzycznej trwa Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych. Bierze w nim udział ponad 160 młodych skrzypków, altowiolistów, wiolonczelistów i kontrabasistów z Polski, Norwegii, Szwecji, Niemiec i Ukrainy.

Konkurs adresowany jest do uczniów Szkół Muzycznych II stopnia i odbywa się w dwóch kategoriach – klasy I-III oraz klasy IV-VI. Bardzo dobrze zaprezentowała się kontrabasistka Emilia Walewska z Gdyni, która przyznała, że kontrabas to instrument magiczny – delikatny, a jednocześnie pełen energii.

00:00 / 00:00

Młodych muzyków ocenia w tym roku wybitne jury. W konkursie skrzypiec przewodniczącym jest prof. Bartosz Bryła – szef artystyczny Konkursu im. Henryka Wieniawskiego. Wiolonczelistów ocenia wybitny znawca tego instrumentu, prof. Krzysztof Sperski z gdańskiej Akademii Muzycznej, który uważa, że tegoroczny Konkurs stoi na wybitnie wysokim poziomie.

00:00 / 00:00

Przesłuchania konkursowe potrwają do niedzieli. Laureaci Konkursu zaprezentują się na niedzielnej Gali, która rozpocznie się o godzinie 16.00 w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, skrzypce, muzycy, kontrabas, Międzynarodowy konkurs instrumentów smyczkowych, wiolonczela, altówka, Emilia Walewska
Najzdolniejsi młodzi muzycy z całej Polski zjadą się do Elbląga

Elbląg po raz kolejny jest gospodarzem Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych.  Przesłuchania młodych instrumentalistów grających na skrzypcach, wiolonczeli, altówce i kontrabasie potrwają do niedzieli. To wielkie, prestiżowe...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV