Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młodzi szermierze u wojewody warmińsko-mazurskiego

Szermierze z klubu UKS Hajduczek Olsztyn z wojewodą Arturem Chojeckim. Fot. Kamil Olszewski

Szermierze z klubu Hajduczek Olsztyn kończą sezon startów. Niedawno odnieśli sukcesy w Mistrzostwach Polski oraz w turnieju „Młodzi waleczni”.

W Koninie drużyna młodziczek zajęła 5. miejsce, a z zawodów w Ząbkach Aniela Kozłowska przywiozła złoty medal. Dziś z tej okazji szermierzy gościli u wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego. – Zawodnicy przynieśli dumę swoim rodzicom i regionowi. Odnoszą sukcesy, ale przede wszystkim mierzą się ze swoimi słabościami, hartują swój charakter. To jest bardzo ważne – podkreślił.

00:00 / 00:00

W spotkaniu uczestniczył m.in. wychowanek Hajduczka Cezary Białecki, który jest w kadrze Polski juniorów w szabli: – Jest to bardzo ciężki sport i niezbyt tani. Warto jednak go uprawiać, bo rozwija fizycznie i psychicznie. Pomaga też w koncentracji i w nauce, bo mając więcej zajęć, trzeba być bardziej zorganizowanym.

00:00 / 00:00

UKS Hajduczek Olsztyn działa od 10 lat. Prowadzi treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych – również niepełnosprawnych. Największe sukcesy odnoszą zawodnicy na wózkach – należą do krajowej czołówki w tej dyscyplinie.

 

Cezary Białecki, wychowanek UKS Hajduczek Olsztyn. Fot. Kamil Olszewski

(kos)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, szermierka, wizyta, spotkanie, UKS Hajduczek, szabliści
Artur Chojecki: program 500 plus powinien poprawić sytuację demograficzną

Do połowy czerwca do mieszkańców Warmii i Mazur trafiło ponad 130 milionów złotych z rządowego programu 500 plus - mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wojewoda...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV