Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Elżbiety, Marka, Pauli
EUR: 4.2802 CHF: 3.7056
USD: 3.6922 GBP: 4.8998
Logowanie
 

Młodzież uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych. Natalia Heichel z Biskupca laureatką 10. Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Jezioranach

Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Jezioranach

Natalia Heichel ze szkoły podstawowej w Biskupcu została laureatką 10. Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Jezioranach.

Zwyciężczyni zaśpiewała piosenkę pt. Taki kraj. 11-latka otrzymała także nagrodę prezesa Polskiego Radia Olsztyn, którą jest sesja nagraniowa w studiu muzycznym rozgłośni. Wśród wykonawców była także Nikola Jarkiewicz ze szkoły podstawowej w Jezioranach. W konkursie startowała drugi raz i wybrała utwór pt. Panie Generale.

00:00 / 00:00

W konkursie udział wzięło prawie 30 młodych wykonawców z Warmii i Mazur, który przyjechali do jezioran aby oddać cześć walczącym za wolność.

Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Jezioranach

Pamięć Żołnierzy Wyklętych należy czcić, ponieważ to im zawdzięczamy wolność – mówił na antenie Polskiego Radia Olsztyn bard pieśni patriotycznej Paweł Piekarczyk.

Dziś mówimy o nich Żołnierzach Wyklętych, ponieważ przez kilkadziesiąt lat byli wyklęci a tak naprawdę to było Wojsko Polskie, które walczyło i nie złożyło broni po zmianie okupanta z niemieckiego na sowieckiego. To byli ludzie, którym zawdzięczamy, że nie byliśmy 17 republiką, a ich dzieci to byli działacze Solidarności. To jest jedna walka, jedna Polska i jedna wolność.

00:00 / 00:00

 

A.Podbielska/asocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, uczniowie, Jeziorany, żołnierze wyklęci, piosenka, Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej
Przyszli stolarze i murarze z całego kraju w Pasłęku walczą o mistrzowskie tytuły. Finał konkursu w czwartek

62 najlepszych przyszłych stolarzy i murarzy z całej Polski rywalizuje w Pasłęku w finale 14. Ogólnopolskiego Konkursu "Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy". Są to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV