Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Młodzież Wszechpolska zapowiada manifestację w Ełku

Fot. M. Zbrożek

Młodzież Wszechpolska zamierza organizować w najbliższym czasie manifestacje w Ełku – zapowiedział je dziś na konferencji w Warszawie rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Pławski. Jak podkreślił, będzie to wyraz sprzeciwu przeciwko przyjmowaniu do Polski imigrantów.

Mówił, że w noc sylwestrową w Ełku doszło do tragicznej sytuacji, ponieważ z rąk przedstawicieli grupy Muzułmanów w Polsce zginął młody chłopak.

Według niego po tym zdarzeniu doszło do uzasadnionych reakcji społecznych, doszło do spontanicznego sprzeciwu obywateli, którzy nie czują sie bezpiecznie.- twierdził rzecznik wszechpolaków i dodał, że działania policji wobec manifestujących „pozostawiają wiele do życzenia”, sugerując, że była ona zbyt brutalna i zatrzymywała postronne osoby.

Pytany, czy Młodzież Wszechpolska zamierza zorganizować kontrmanifestację do zapowiadanej na piątek, w święto Trzech Króli, manifestacji poparcia dla społeczności muzułmańskiej odpowiedział, że jeżeli te doniesienia medialne się potwierdzą, to Młodzież Wszechpolska będzie organizowała kontry.

 

 

(gol/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, rasizm, Młodzież Wszechpolska, zamieszki
Prezydent Ełku wyróżnił wizjonerów

Prezydent Ełku wręczył nagrody za najlepsze prace dyplomowe poświęcone miastu. Na tegoroczną, ósma edycję konkursu wpłynęło 21 prac. Za najlepszą Kapitułą uznała pracę magisterską absolwenta architektury...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV