Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
IMIENINY: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
EUR: 4.3275 CHF: 3.7199
USD: 3.717 GBP: 4.8376
Logowanie
 

Młodzież z Elbląga woli uczyć się zawodu. Szkoły branżowe wygrały z liceami ogólnokształcącymi

Fot. Pixabay.com

Od września do tego typu szkół pójdzie więcej uczniów niż do ogólnokształcących. W tym roku 930 uczniów spośród 1400, którzy rozpoczynają naukę w klasach pierwszych szkół ponadgimnazjalnych wybrało szkoły branżowe.

To dobra wiadomość – mówi Witold Wróblewski prezydent Elbląga. – Mamy wiele sygnałów od przedsiębiorców, że czekają na specjalistów w konkretnych zawodach. Najbardziej poszukiwani są absolwenci takich kierunków jak blacharz, lakiernik, mechanik samochodowy, operator maszyn CNC oraz technik budownictwa.

Mimo że wśród młodzieży spadło zainteresowanie szkołami ogólnokształcącymi, to  placówkizachęcają ciekawą ofertą. W drugim liceum w Elblągu od września utworzony zostanie oddział z przedmiotami w języku angielskim, natomiast czwarte liceum może pochwalić się klasami sportowymi. Co ważne, pomimo niżu demograficznego i reformy szkolnictwa, żaden nauczyciel w Elblągu nie straci pracy.

Posłuchaj relacji Anety Puzdrowskiej

00:00 / 00:00

Autor: A.Puzdrowska

Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zawod, szkolnictwo zawodowe, Liceum Ogólnokształcące
Polska w europejskiej czołówce pod względem zadowolenia pracowników z wykonywanej pracy

Po raz pierwszy od 7 lat Polska znalazła się w europejskiej czołówce pod względem zadowolenia pracowników z wykonywanej pracy - wynika z sondażu Monitor Rynku Pracy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV