Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mniej kolizji, pijanych kierowców i włamań. Policja przedstawiła najnowsze statystyki

Ze statystyk warmińsko-mazurskiej policji wynika, że w czasie kwarantanny związanej z pandemią koronawirusa odnotowano mniej kolizji, pijanych kierowców, spadła też liczba kradzieży z włamaniem.

Według danych przekazanych przez biuro prasowe warmińsko-mazurskiej policji od początku roku do końca kwietnia w regionie doszło do 271 wypadków drogowych, w których zginęły 24 osoby, a rannych zostało w nich 317 osób. Każda z tych statystyk nieznacznie, ale jest mniejsza od analogicznych danych z tego samego okresu sprzed roku. Wówczas odnotowano o 30 wypadków więcej, zginęły 3 osoby więcej, a rannych było o 69 osób więcej.

Wpływ kwarantanny zdecydowanie widać w statystykach dotyczących kolizji drogowych – tych w 2020 roku odnotowano aż o 1218 mniej, niż w analogicznym okresie przed rokiem.

Policja zatrzymała także mniej pijanych kierowców, o ile w 2019 roku było ich blisko 1,05 tys., o tyle w tym roku 877.

Epidemia koronawirusa nie zmieniła w znaczący sposób policyjnych statystyk dotyczących pospolitej przestępczości. W bieżącym roku odnotowano zaledwie 1 zabójstwo mniej, niż w tym samym czasie przed rokiem, rozbojów było tylko o 3 mniej. O 13 mniej odnotowano pobić i bójek (w tym roku 37), liczba kradzieży spadła o 16 (odnotowano ich od początku roku 810).

O znaczącym spadku w przypadku przestępstw można mówić w odniesieniu do kradzieży z włamaniem – tych w bieżącym roku odnotowano o 86 mniej (w sumie 754).

 

Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, epidemia, włamania, kolizje, statystyki
Ukradła z torebki prawie 2,5 tys. złotych. Tłumaczyła, że „coś ją podkusiło”

Znalezione, nie kradzione - głosi popularne powiedzenie. To jednak nieprawda, o czym przekonała się 53-letnia mieszkanka Giżycka. Kobieta zabrała prawie dwa i pół tysiąca złotych z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV