Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mniej ofiar śmiertelnych, za to więcej pijanych kierowców. Policja opublikowała wakacyjny raport drogowy

Fot. fotolia.com

Od początku wakacji, czyli od 19 czerwca, doszło na drogach do 348 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, z czego czterech w ciągu ostatniej doby – wynika z informacji podanych w piątek przez Komendę Główną Policji.

Z danych KGP wynika, że od 19 czerwca do 22 lipca na polskich drogach doszło do 3049 wypadków. To o 275 (8,3 proc.) wypadków mniej niż rok wcześniej. Mniejsza jest również liczba zabitych na drogach – do 22 lipca w wypadkach zginęły 273 osoby – o 16 mniej niż rok temu (spadek o 5,5 proc).

Spadek odnotowano również, jeśli chodzi o liczbę osób rannych. W ciągu ponad miesiąca odnotowano 3651 osób poszkodowanych w wypadkach – o 384 mniej (9,5 proc.) niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Prawie dwukrotnie wzrosła za to liczba praw jazdy odebranych za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

Wstępne dane KGP, obejmujące okres od 19 czerwca do 22 lipca, mówią również o ponad 11,5 tys. zatrzymanych kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. Dla porównania w tym samym okresie ubiegłego roku zatrzymano za to przewinienie ponad 10,2 tys. kierowców.

W pierwszym miesiącu tegorocznych wakacji policjanci odebrali 4265 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. To niemal dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego, gdy z tego powodu zatrzymano 2675 praw jazdy.

Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadki, policja, raport
„Przysięga buduje etos policjanta”. Szesnastu nowych funkcjonariuszy złożyło uroczyste ślubowanie

Warmińsko-mazurska policja ma szesnastu nowych funkcjonariuszy. Wśród nich są cztery kobiety. Nowo przyjęci do służby funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie. Teraz przejdą szkolenie podstawowe. Po powrocie z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV