Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mniej pieniędzy na promocję, budowa małej obwodnicy miasta. Ełk przyjął budżet na 2019 rok

Nie bez kłopotów udało się uchwalić budżet Ełku na 2019 rok. Za przyjęciem budżetu głosowało jedenastu radnych przy dwudziestu dwóch obecnych na sesji, siedmiu było przeciw, a czterech wstrzymało się od głosu.

Sesję budżetową przerwano niespełna dwa tygodnie temu, ponieważ prezydent nie wniósł poprawek zgłaszanych głównie przez radnych KO-L i PiS.

Do projektu budżetu radni wnieśli 18 poprawek dotyczących m.in. ograniczenia środków na promocję i zmniejszenie tym samym dziury budżetowej oraz przeznaczenie środków na projekt tzw. małej obwodnicy miasta. Ponieważ większość poprawek została wprowadzona, radni przyjęli budżet.

Dochody Ełku w 2019 r wyniosą 271 mln złotych, a wydatki 304 mln złotych. Na inwestycję przeznaczono 57 mln złotych. Deficyt zostanie pokryty przez emisję obligacji miejskich (26 mln), reszta z oszczędności poprzednich lat.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Fot. M. Zbrożek

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, Rada Miasta, Ełk, budżet
Oszuści ukradli mieszkańcowi Lubawy 70 tysięcy złotych metodą „na CBA”

Mieszkaniec Lubawy stracił 70 tysięcy złotych po tym, gdy oszustom podszywającym się pod funkcjonariuszy CBA podał swój numer konta i hasło do niego - poinformowała policja....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV