Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mniej Rosjan robi zakupy na Warmii i Mazurach

Rosyjskie embargo na wieprzowinę oraz wydarzenia na Krymie mają swój oddźwięk również na Warmii i Mazurach.

Polacy w ramach umowy o tzw. małym ruchu granicznym jeżdżą do Obwodu Kaliningradzkiego po tańsze paliwo, a Rosjanie chętnie przyjeżdżają do Polski na zakupy. Jednak jak zauważają mieszkańcy Bartoszyc od kilkunastu dni sytuacja się zmieniła, a gości z obwodu jest znacznie mniej:

00:00 / 00:00

Ci Rosjanie, którzy jednak wybierają się do Polski na zakupy, tłumaczą że mniejszy ruch na granicy to efekt embarga i światowej polityki:

Mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego nie mogą wywozić z Polski wędlin i mięsa. Strona rosyjska na razie nie przewiduje innych ograniczeń w funkcjonowaniu tzw. małego ruchu granicznego.

Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego nagminnie robią zakupy spożywcze w polskich sklepach, ponieważ żywność jest w Polsce o 30-40 procent tańsza niż w Rosji, ma też opinię smaczniejszej i zdrowszej. Wielu Rosjan przyjeżdża do Polski korzystając z udogodnień małego ruchu granicznego. Rosjanie kupują też w Polsce sprzęt RTV i AGD oraz materiały budowlane, korzystają z usług, np. serwisowania aut, strzygą w Polsce włosy, korzystają z usług SPA i salonów kosmetycznych. (mach/kasz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, Rosja
Rosjanie cofają podróżnych przewożących kiełbasę

Na drogowych przejściach granicznych z Rosją służby celne Federacji Rosyjskiej cofają swoich obywateli, którzy próbują przywieźć do obwodu kaliningradzkiego nawet niewielkie ilości kiełbas, czy mielonego mięsa....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV