Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mniejszy ruch nie oznacza, że kierowcy jeżdżą wolniej. Kolejne 4 osoby straciły prawo jazdy

Fot. policja.gov.pl

Mały ruch i puste ulice kuszą niektórych kierowców, by przycisnąć pedał gazu. Policjanci jednak nie tracą czujności.

Przekonało się o tym 4 amatorów szybkiej jazdy z okolic Elbląga. Wszyscy pożegnali się z prawem jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę. Dwóch innych kierowców jechało „setką” w centrum miasta, a dwóch kolejnych zostało ukaranych za jazdę bez celu.

Tylko wczoraj (8 kwietnia) policjanci z drogówki odnotowali aż 4 przypadki tzw. 50+. Rekordzista miał na liczniku 128 km/h. Został zatrzymany na ulicy Królewieckiej w Elblągu. Kolejne przypadki były w Kamionku Wielkim (108/50),  Milejewie (104/50) i Kadynach (96/40). W tych sytuacjach kierowcy stracili prawa jazdy.

Funkcjonariusze odnotowali także 2 przypadki przekroczenia prędkości na ulicy Grunwaldzkiej. Obaj kierowcy jechali 100 km/h. Kolejne dwa mandaty zostały wystawione za jazdę bez celu w czasie epidemii.

Liczba policjantów drogówki jest taka sama jak w poprzednich miesiącach, choć doszły im dodatkowe zadania związane z stanem epidemii. Funkcjonariusze nadal kontrolują prędkość, sprawdzają trzeźwość, a także pilnują, by w środkach komunikacji zbiorowej była dopuszczalna liczba pasażerów.

Funkcjonariusze zapowiadają więcej kontroli na drogach i surowe mandaty dla piratów drogowych.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja
Potrącił funkcjonariusza i uciekł. Napastnik jest już w rękach policji

Policjanci ze Szczytna zatrzymali 28-latka, który wczoraj po południu potrącił funkcjonariusza i uciekł. Napastnik ukrył się w jednym z mieszkań. Podczas interwencji był zaskoczony i próbował...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV