Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
IMIENINY: Bogusława, Gracjana, Laury
EUR: 4.2134 CHF: 3.6137
USD: 3.574 GBP: 4.7717
Logowanie
 

Mobbing Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Do sądu trafił akt oskarżenia

Poniżała, krytykowała i upokarzała podwładną. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko jednej z pracownic Centrum Krwiodawstwa zajmującej kierownicze stanowisko.

– Kobieta oskarżona jest o stosowanie mobbingu wobec swojej podwładnej, która już nie pracuje w tej instytucji – wyjaśnia prokurator rejonowy Olsztyn-Północ Bartłomiej Gadecki.

W zarzucie wskazano, że zastępczyni kierownika notorycznie i złośliwie naruszała prawa pracownicze, przez publiczne naruszanie godności kobiety, nieuzasadnioną krytykę i podważanie jej kompetencji oraz nakładanie obowiązków służbowych, z których pokrzywdzona nie mogła się wywiązać.

Za mobbing grożą 2 lata więzienia. Po zgłoszeniach, które dotarły także do Okręgowej Inspekcji Pracy w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie została uruchomiona procedura przeciwdziałania mobbingowi.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: ASkrago
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, mobbing, akt oskarżenia
W Olsztynie przypadkowy przechodzień znalazł ciało 38-latki. Policja ustala jak zginęła kobieta

Ciało 38-letniej kobiety znalazł rano jeden z mieszkańców idący ulicą Metalową. Sprawę bada policja oraz prokuratura. - Jest zbyt wcześnie aby mówić o powodach śmierci kobiety...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV