Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mobbing w Serwis Plus?

To nie jest zakład tylko obóz pracy. Jesteśmy nękani, nie dostajemy dniówek i pieniędzy za nadgodziny – mówią pracownicy firmy Serwis Plus, która jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku w olsztyńskim Indykpolu.

Większość załogi zatrudniona jest na umowę zlecenie i boi się mówić o mobbingu. Radio Olsztyn dotarło do pracownicy, która twierdzi, że ludzie są zastraszani, pracodawca nie chce wypuszczać ich z budynku i często zamiast o 22.00 pracę kończą o 3.00 nad ranem.

Kobieta, która rozmawiała z naszą reporterką twierdzi, że kilka dni temu została zwolniona, bo po zakończeniu pracy nie chciała wrócić na halę: – Z czymś takim jeszcze się nie spotkałam, to obóz pracy, zabierają ludziom dniówki.

00:00 / 00:00

Koordynator olsztyńskiego oddziału firmy, Zdzisław Górski zaprzecza tym zarzutom. Twierdzi, że trafia na nieodpowiedzialnych ludzi: – To są młodzi ludzie, którzy wrócili zagranicy. Podpisują umowę na usługę, ale jej nie wykonują w ciągu 8 godzin. A tam musi być posprzątane zanim ruszy produkcja.

00:00 / 00:00

Zdzisław Górski przyznał, że przez ostatnie pół roku w załodze firmy zmieniło się 50 pracowników. (grab/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mobbing
Sprawa mobbingu w policji

Przed sądem rejonowym w Olsztynie toczy się proces Naczelnik Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Jolanta G. jest oskarżona o mobbing, znęcanie się psychiczne nad...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV