DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Mocne wzmocnienie olsztyńskich pływaków

Do AZS-u UWM Olsztyn dołączyła utytułowana pływaczka – Justyna Burska – wielokrotna mistrzyni Polski, kadrowiczka, uczestniczka tegorocznej uniwersjady.

Burska specjalizuje się w stylu dowolnym i długich dystansach. W 2013 roku, mając 18 lat, zdobyła cztery złote medale Mistrzostw Polski w kategorii seniorek – na 200, 400, 800 i 1500 metrów kraulem. Z powodzeniem rywalizuje też na wodach otwartych – w tym roku zdobyła tytuł mistrzyni Polski na dystansie open, czyli 10 kilometrów.

Zanim utalentowana 20-latka przyszła do klubu z Kortowa, reprezentowała UKS Piątka Konstantynów Łódzki.

00:00 / 00:00

Większość zawodniczek AZS-u UWM Olsztyn to kraulistki pływające na długich dystansach. Przyjście Justyny Burskiej z pewnością wzmocni rywalizację między nimi i – miejmy nadzieję – będzie korzystne dla poziomu sportowego całej drużyny.

(kośk/łw)

Więcej w pływanie
Dobry występ pływaków w Łodzi

Kolejny udany występ pływaków z Olsztyna. Kormoran Olsztyn zajął czwarte miejsce, a AZS UWM Olsztyn - dziewiąte klasyfikacji generalnej zawodów z cyklu Grand Prix Polski, które...