Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mogą pomóc uratować życie. Specjalne naklejki umieszczone są na każdym przejeździe kolejowym w Polsce

Fot. bezpieczny-przejazd.pl

Żółte naklejki na przejazdach kolejowych ratują życie. Od dwóch lat na wszystkich przejazdach kolejowo-drogowych w Polsce umieszczone są specjalne informacje.

Znajdują się od wewnętrznej strony krzyży św. Andrzeja lub przy słupkach, do których umocowane jest ramię rogatki. Jest tam indywidualny numer przejazdu. Są też numery alarmowe – pozwalające na szybki kontakt ze służbami ratunkowymi i kolejarzami, którzy mogą wstrzymać ruch pociągów na linii i na który można zgłaszać usterki – mówi Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP PLK.

00:00 / 00:00

W tym roku w całym kraju PLK miały już ponad 2 tysiące zgłoszeń dzięki żółtym naklejkom, w efekcie kilkadziesiąt razy wydano polecenie wstrzymania jazdy pociągów. Kolejarze przede wszystkim apelują jednak o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach. W tym roku w Warmińsko-Mazurskiem po zderzeniu z pociągiem zginęła jedna osoba, a w całym kraju 28.

 

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, PKP PLK, przejazd kolejowy, żółte naklejki
Wzrasta liczba wypadków na przejazdach kolejowych. PKP wystąpiło z apelem do kierowców

Zatrzymaj się przed torami – nie ryzykuj! PKP Polskie Linie Kolejowe apelują o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, dzięki którym można zadbać o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV