Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

MON uważa przekop Mierzei za inwestycję niezbędną dla bezpieczeństwa państwa

Projekt drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską opracowany przez Urząd Morski w Gdyni


Jest komunikat Ministerstwa Obrony Narodowej w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej w związku z publicznym kwestionowaniem tej inwestycji przez generała broni rezerwy Mirosława Różańskiego.

Czytamy w nim, że ministerstwo uważa tę inwestycję za niezbędną dla bezpieczeństwa państwa. Podkreślono konieczność ułatwienia wejścia okrętów Marynarki Wojennej na wody Zalewu Wiślanego.

W komunikacie czytamy również, że MON uważa za szkodliwe upowszechnianie tez forsowanych przez Federację Rosyjską w odniesieniu do kluczowych zagadnień bezpieczeństwa Polski.

W zeszłym tygodniu gen. Różański w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” nawiązał m.in. do planów przekopania Mierzei Wiślanej. Jego zdaniem takich projektów nie da się uzasadnić względami bezpieczeństwa i obrony, bo na Zalew Wiślany nie wpłynie żadna jednostka Marynarki Wojennej. Średnia głębokość wynosi tam 1 metr i 70 cm. „W porcie w Elblągu żaden okręt wojenny nie wykona nawet manewru” – mówił generał.

Autor: J.Golon
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, rozanski
Przekop Mierzei Wiślanej, dostęp do broni palnej i relokacja uchodźców. O tym w programie My, Wy, Oni

Gośćmy audycji publicystycznej My, Wy, Oni są przedstawiciele wszystkich partii zasiadających w parlamencie. Z zaproszenia Marka Lewińskiego skorzystali: Ryszard Cecot - Polskie Stronnictwo Ludowe Katarzyna Królak-...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV